Dokrmování

Dokrmujeme injekční stříkačkou (bez jehly
a nejlépe o obsahu 1ml, která je dostatečně tenká, aby se morčeti dala
vsunout mezi přední zuby a stoličky) umělou výživou (např. v ČR dostupné
instantní seno Rodicare Instant, Osmizrnná nemléčná kaše od
Nestlé, ve vodě rozmočené kvalitní granule, zeleninová dětská výživa
neobsahující luštěniny a brambory – u nás toto splňují pouze dva zeleninové bio příkrmy od firmy Hipp: První karotka a Karotka s kukuřicí).
Místo vody lze na přípravu kaše na
dokrmení použít rovněž rehydratační roztok Kulíšek, který koupíte v
lékárně, nebo roztok Bio Lapisu či fenyklový čaj. Dokrmujeme každé 2-3
hodiny.

Zdravím, jak koukám, na tomto webu toho hodně víte o morčatech, tak bych se tu na něco ráda zeptala, ohledně prostředí, ve kterém mám morče být :) Na jednom webu jsem četla, že morče má rádo ticho a nemá rádo hluk, tak mě napadlo, když žiji v bytě, jestli bych neměla zvážit nějaké měření akustiky jestli tam má klid a popřípadě dokoupit akustické pěny nebo tak. Děti už nemám, tak jsem se zamilovala do morčat, proto to tak řeším :)
OdpovědětVymazatMorčata jsou skvělá, máme doma 2 a děti si s nimi rádi hrají a pozorují je, jsou to vtipná stvoření :-) však jim pořád děti staví různé tunely z dřívek a baví se tím, jak morčata prolézají tam a zpátky. Taky jim kupujeme spoustu dobrot a hádejte, co chtějí děti k dalším Vánocům? Třetí morče, to už ale budeme muset koupit větší klec.
OdpovědětVymazatMěli jsme morčata pěkně volně na zahradě, ale to nedělalo teda moc dobrotu. Ony stále běhaly okolo naší pergoly, vykonávaly tam potřebu a tak podobně. Proto musela na řadu přijít zatravňovací dlažba, která to všechno dlouhoodbě tak nějak vyřešila. Už nás nebavilo zalévat trávu, která stejně pak ani nevyrostla.
OdpovědětVymazat